Porady

Najważniejsze trendy w biżuterii na rok 2020

Na Fashion Week SS20 (wiosna/lato) zadebiutowała jesień 2019 i rozpoczęły się doniesienia o trendach na nadchodzący sezon. W tym przejściowym momencie, oto niektóre z trendów biżuteryjnych zauważonych na horyzoncie na ten rok.

Skorupa żółwia (Tortoise Shell)

Oprawki okularów przeciwsłonecznych w kształcie żółwia są wszędzie od kilku ostatnich sezonów. Klasyczny retro urok, zwłaszcza w połączeniu z kocim okiem, przyczynił się do wzrostu popularności tego trendu i spowodował przejście do grubych naszyjników, bransoletek mankietowych i bransoletek typu bangle, broszek i kolczyków żyrandoli. Poza tradycyjnymi wyrobami, inne wprowadzają wirujące kombinacje żółci, czerwieni i pomarańczy.

Lucite

Kolejny trend retro w sezonie SS20, biżuteria z lucitu charakteryzuje się jaskrawymi kolorami, grubymi sylwetkami i rzeźbionymi lub zamrożonymi detalami. Podczas gdy na wybiegach prezentowane są trendy z lat 90. i początku XXI wieku, biżuteria z lucitu stała się popularna. Spodziewaj się przezroczystych kolczyków, naszyjników i bransoletek podkreślonych złotem lub szczegółowymi grawerunkami dla uzyskania efektu trójwymiarowości.

Kształty muszli

Projektanci, tacy jak Prada, inspirują się rozległymi, zalanymi słońcem morzami, a trend w kształcie muszli nawiązuje do tego motywu. Spiralne kolczyki, naszyjniki z muszli i bransoletki o fakturze łusek stanowią kiczowaty element codziennego stroju.

Kształty ptaków

Podobnie jak w przypadku muszli, ale na mniejszą skalę, dominacja kształtów ptaków sięga sów, które zauważyliśmy w 2015 roku. Jednak te elementy podkreślają upierzenie, kolor i dbałość o szczegóły.

Łańcuszki i charmsy

Naszyjniki i bransoletki z mega złotymi ogniwami, o dużej objętości i szerokości, nie boją się zajmować miejsca. Jest w tym także element z lat 90-tych, który dodatkowo odzwierciedla obecną wrażliwość modową: Wyczyszczona odzież uliczna, która doda nieco blasku Twojej biurowej garderobie.

Jasne, nasycone odcienie

Sezon SS20 jest bardzo intensywny dzięki bogatym kolorowym kamieniom i metalom. Zauważysz wiele rubinów i szafirów, a także brązowo-różowe różowe złoto i jasnożółtą biżuterię. Nie czas teraz na nieśmiałość, a ten trend w biżuterii dodaje "oomph" i widoczności, bez zwiększania rozmiaru.

Opaski na uszy i obręcze

Im większe, tym lepsze, niezależnie od tego, czy wiszą na płatku ucha, czy też oplatają je dookoła. Odnogą trwającego trendu asymetrycznej biżuterii są obręcze w kolorze złotym lub lucitowym, które dodają treści i charakteru retro.

Mankiet na ucho, stylizowany bardziej na pnącza, które zauważyliśmy dwa lata temu, nie odgrywa drugorzędnej roli. Zamiast tego jest stylizowany tak, aby zakrywał większą część obwodu ucha i może być ozdobiony ornamentami lub kamieniami.

Naszyjniki typu Y

Dawne style często charakteryzowały się łańcuszkiem w centrum, tworzącym kształt litery Y, ozdobionym dżetami lub małymi koralikami. Ten trend, nazywany naszyjnikami typu "lariat", nie zmienił się drastycznie. Nadal jest oparty na łańcuszku, ale skupia się na metalu, z niewielką ilością ozdób. Jest to nowy sposób noszenia prostego złotego łańcuszka, który nie jest zbyt nudny ani efektowny.

Mieszaj i dopasowuj

Dwa różne kolczyki, bransoletki na jednym nadgarstku, wielowarstwowe naszyjniki - we wszystkich przypadkach trend biżuterii mix-and-match wygląda tak, jakbyś przekopała się przez swoje obszerne pudełko z biżuterią, wybrała kilka niepodobnych do siebie elementów i powiedziała: "Czemu nie? Może mi się uda".

Niezależnie od tego, czy uaktualniasz swoją kolekcję biżuterii, czy szukasz konkretnego egzemplarza, skieruj swoje poszukiwania do Hannoush Jewelers of Connecticut. Zobacz i przymierz elementy w jednym z naszych sklepów w CT.