Porady

Kolczyki i ich dobór do fryzury

Każda kobieta podkreśla swoją urodę, dobierając odpowiedni strój, biżuterię, fryzurę. Biżuteria pozwala zwrócić uwagę na twarz, dekolt, dłonie. Jak zatem dobrać kolczyki tak, aby pasowały do fryzury?

Kolczyki do długich włosów

Jeśli kobieta ma długie włosy, to wybór kolczyków nie jest prosty. Za małe nie będą widoczne, za duże dodadzą ciężkości. Z kolei koła zaokrąglają twarz, zły efekt stworzą też kwadraty i trójkąty. Do długich włosów najlepiej pasują długie, zwisające kolczyki. Jeśli dodatkowo włosy są kręcone, to można do nich dobrać kolczyki w stylu boho albo hippie.

Kolczyki do krótkich włosów

Krótkie włosy odpowiadają małym kolczykom. Nie warto wybierać zbyt dużych kolczyków. Owalna twarz wymaga zakładania okrągłych kolczyków, a kwadratowa kolczyków w kształcie elipsy. Buzia okrągła może sobie pozwolić na długie kolczyki.

Grzywka na bok, kok i kucyk

Odsłonięta twarz wymaga założenia rzucających się w oczy kolczyków. Nie zaplątają się one we włosy. Dobrym wyborem będą też perełki. Natomiast jeśli to fryzura ma przyciągać uwagę, to kolczyki powinny być delikatne.

jakie kolczyki wybrać?

Cięcie bez symetrii

Jeśli panie mają fryzury z asymetrycznymi kształtami, to biżuteria nie może być zbyt strojna, bo to na fryzurze trzeba skupiać uwagę. Ekstrawaganckie kształty kolczyków zdecydowanie odpadają. Klasyczne kolczyki z cyrkoniami będą dużo lepsze. Sprawdzą się też kwadraty, koła i trójkąty. Jeśli fryzura jest typowo asymetryczna, to nie zawsze trzeba trzymać się określonych reguł. Skoro włosy są odważnie ułożone, to tak samo można postąpić z doborem biżuterii. Wszystko zależy od konkretnej osobowości, jeśli jest zwariowana, to równie zwariowane kolczyki także będą mile widziane.

Kolor włosów a biżuteria

Nie tylko wiek, kształt twarzy i kolor skóry, ale także kolor włosów wpływa bezpośrednio na dobór właściwej biżuterii. Jeśli kobieta ma blond włosy i jednocześnie chłodny odcień skóry, to śmiało może dobrać do swojego typu urody złote kolczyki, ciepły odcień skóry wymaga zastosowania srebrnej biżuterii. Kobieta, która ma ciemne włosy, może zdecydować się na różowe złoto albo na platynę. Rudy to kolor ognisty, który będzie świetnie pasował do biżuterii w kolorze srebrnym z dodatkami w postaci minerałów w kolorze zielonym.

Dobierając biżuterię, nie warto skupiać się na nastroju w danym momencie, ponieważ to dość spory koszt. Taki wyrób będzie służył przez wiele lat, więc warto dobrze wybrać. Nawet jeśli poszukiwania będą trwały długo, to warto wybrać to, co najlepsze, aby potem być z tego zadowolonym.