Porady

Rysy twarzy a dobór kolczyków

Kobiety bardzo chętnie decydują się na noszenie kolczyków i właściwie nie ma w tym nic zaskakującego. Nie ma lepszej opcji niż biżuteria, by skutecznie podkreślać kobiecą urodę. Wystarczy dobrać uczesanie nieco inne, do tego właśnie odpowiednia biżuteria i tak naprawdę całkowicie będzie można zmienić osobistą estetykę odmieniając właściwie całkowicie własny wizerunek. Jaki więc kolczyk warto wybrać? Dużo zależy od tego na jaką okazję będziemy go zakładać oraz jaka forma estetyczna nam odpowiada. Podpowiemy Wam jak szukać idealnych kolczyków do waszej twarzy.

Na sam początek będziemy musieli określić sobie jakie mamy rysy twarzy. W taki sposób można wybrać te kolczyki, które będą w stanie idealnie podkreślać urodę. Może się wydawać, że to właściwie niewielki dodatek i zbyt wiele nie będzie zmieniał w wyglądzie, ale praktycznie wygląda to jednak tak, że taka zmiana jest rzeczywiście spora i trzeba będzie umieć wszystko odpowiednio dobrać. Jeśli biżuteria będzie źle dobrana może przynosić więcej szkód niż korzyści. jeśli para kolczyków zostanie źle dobrana można ją oczywiście innej osobie podarować, ale właściwie najlepiej zawsze rozpieszczać siebie.

Wiele kobiet nie wie w jaki sposób określa się kształt twarzy. Jeśli chcemy, by ocena była odpowiednia zacząć trzeba od zaczesania włosów do tyłu i następnie nałożenie opaski, która przytrzymywać będzie niesforne kosmyki. Potem należy przyjrzeć się twarzy i tym jakie dokładnie mamy rysy. Sprawdzamy jak wygląda czoło, podbródek, kości policzkowe. Najbardziej pożądany jest owal, jednak inne rysy twarzy również pozwalają na wybranie atrakcyjnych kolczyków.

jak dopasować kolczyki

Owalna oraz okrągła twarz

Wiele kobiet uważa, że twarz owalna jest idealna. Nie znaczy to jednak, że kobiety z takimi rysami nie muszą już przejmować się wyglądem kolczyków i każda propozycja będzie wyglądać bardzo dobrze. W takim przypadku najlepszą opcją będą kształty geometryczne. Będzie można się decydować na koła, perełki, diamenty, ćwieki. Przy owalu raczej nie powinno się wybierać płaskich i wiszących kolczyków, które niekorzystnie będą powodować wydłużenie twarzy. Można także pomyśleć o różnych eksperymentach z krzywiznami, które mogą podkreślać kształt twarzy i będą nadawać jej wyrazistości. Należy unikać dodatków, które kształtem mogą przypominać kształt twarzy. Taka estetyka nie będzie się dobrze prezentować, konieczne będzie bowiem szukanie takich rozwiązań, które w jakieś mierze będą kontrastować z wyglądem naszej twarzy, wtedy estetyka będzie rzeczywiście udana.