Porady

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki są w stanie wiele zdziałać. Chodzi oczywiście nie tylko o dopełnianie stylizacji, ale także o korygowanie i optyczne modelowanie kształtu twarzy. Warto znać swoje atuty i słabsze strony, by umiejętnie wybierać odpowiednią biżuterię.

Noszenie kolczyków – ogólne porady

Nie sposób wyglądać wspaniale na każdą okazję, mając tylko jedną parę kolczyków. Dlatego też styliści są zgodni co do faktu, że nie istnieją kolczyki idealne. Całkiem inne pasują na wieczorne wyjścia, a inne do pracy czy na niezobowiązujące spotkanie towarzyskie. Warto to uwzględnić, kompletując biżuterię. Nieco pomocne w wyborze mogą stać się dwie podstawowe strategie doboru biżuterii – kontrastowa oraz zakładająca idealne dopasowanie. Pierwsza z nich zakłada taki wybór kolczyków, by rzucały się w oczy i przykuwały wzrok. Druga z kolei wymaga doboru biżuterii pod fakturę, kolor i krój ubrań. Obie mogą przynieść bardzo ciekawe efekty, o ile tylko są stosowane na zasadzie umiaru – jeśli biżuteria jest bardzo oryginalna i niecodzienna, strój powinien być nieco bardziej stonowany. Wybór jest naprawdę ogromny – warto choć raz postawić na wciąż modną asymetrię kub wypróbować ekstrawaganckie wzornictwo. Na wieczorne przyjęcia świetnie sprawdzi się blask kamieni, do stroju formalnego – dyskretnie zdobiące kolczyki. Kamienie pasują też wspaniale do pastelowych stylizacji.

kolczyki do stylizacji

Do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna ma nieco zaburzone proporcje pomiędzy szerokim czołem, a bardzo wąską żuchwą. Z pewnością nie warto wybierać kolczyków, które schodzą się w jednym punkcie lub same mają kształt trójkąta. To trójkątnej twarzy niespecjalnie pasują też długie, wiszące kolczyki. O wiele lepszym wyborem będą owale, kółka i wszelkie kształty wąskie na dole, a rozszerzające się ku dołowi, czyli niejako odwracające proporcje twarzy.

Kwadrat – jak złagodzić rysy?

Kwadratowe, mocne rysy twarzy zwykle wymagają złagodzenia. W tym celu świetnie sprawdzają się kolczyki okrągłe lub lekko wydłużone. Konieczna jest ostrożność w doborze biżuterii geometrycznej, w kształcie trójkątów lub kwadratów. Takie kolczyki dodatkowo podkreślą ostre rysy i sprawią, że kształt twarzy ulegnie uwypukleniu zamiast złagodzenia. Warto zainteresować się także kształtami bąbelków lub łezek – stały się ostatnio dość modne, a świetnie wpisują się w potrzeby kwadratowych twarzy.

Odpowiednio dobrane kolczyki mogą bardzo wiele zmienić, nawet jeśli samej zainteresowanej nie wydaje się tak w pierwszej chwili. Ciekawym eksperymentem może być zrobienie sobie zdjęć w różnych typach kolczyków i porównanie ich.

Materiał zewnętrzny