Prezent

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Są różne podejścia do kwestii pierścionka zaręczynowego. Najczęściej usłyszymy, że powinna to być wręcz część ciała, ponieważ musi on towarzyszyć kobiecie zawsze i wszędzie, być piękny i praktyczny i zdobić jej palec przez całe życie. Komfort bardzo często jednak ustępuje wyglądowi i nieraz zdarzały się pierścionki zaręczynowe wielkości kasztana. Trzeba się tej sprawie przyjrzeć trochę dokładniej.

Dominują brylanty

Najlepszym wyborem dla pierścionka zaręczynowego jest diament. Składa się na to wiele czynników. Taka jest moda, taki jest zwyczaj i jest to też najlepsza opcja ze względu na właściwości fizyczne materiału. Diamenty są twarde, nie boją się chemii, a do tego odpowiednie oszlifowanie pozwoli im odbijać nawet 100% światła. Bardzo popularne są brylanty, czyli diamenty z okrągłym szlifem. Musimy pamiętać, że każdy jeden diament będzie posiadał troszkę inne właściwości. Niektóre klejnoty są czyste, inne mają lekkie zabarwienie, jeszcze inne różnią się szlifem i proporcjami. Ważne jest, by przy zachowaniu odpowiedniego efektu estetycznego udawało się zachować także chociaż odrobinę praktyczności i z diamentami jest to stosunkowo łatwe.

wielkość pierścionka zaręczynowego

Wielkość pierścionka

Typowe wzory pierścionka zaręczynowego, chaton i solitaire, opierają się najczęściej na jednym, centralnie ułożonym klejnocie, który umieszczony jest w delikatnym koszyczku, która z kolei znajduje się na złotej obrączce. Wielkość klejnotu daje efekt, ale równocześnie powoduje, że klejnot odstaje od palca. W naszym kraju popularne są klejnoty o wielkości od 0,1 do 0,3 karata.

Kształt pierścionka można modyfikować, co oznacza, że większy kamień nie musi być od razu dużym problemem. Niższa oprawa będzie mniej przeszkadzała, a sama oprawa zwykle nie jest specjalnie widoczna.

Kwestia wielkości i kształtu pierścionka to też sprawa bardzo praktyczna z powodu samego pierścionka. Duże kamienie potrzebują zwykle odpowiednio wykonanego koszyczka, który może zaczepiać o różne rzeczy. Jeśli zaczepi o coś wytrzymałego, może się wygiąć, przez co kamień wypadnie z obudowy. Oprawa może być oczywiście lepsza lub gorsza, więc warto jest przykładać dużą wagę do wyboru jubilera, by był on w stanie przygotować opcję najlepszą z możliwych.

Pierścionki Tiffany

Obecnie w modzie jest sięganie po rozwiązania klasyczne, w tym przede wszystkim rozwiązania z pierwszych dekad minionego wieku. Chodzi przede wszystkim o pierścionki Tiffany, które świeciły triumfy w latach 20. i 30. minionego wieku. Nowoczesny minimalizm czy klasyczne bogactwo – wybór należy do nas.