Porady

Kiedy powinieneś mieć ubezpieczoną biżuterię

Po ślubie i miesiącu miodowym, czas wrócić do rzeczywistości. Ponieważ zajmujecie się dokumentami i rozpakowywaniem prezentów, jest to dobry moment, aby zastanowić się nad ubezpieczeniem pierścionka zaręczynowego i zespołu weselnego.

Większość nowożeńców nie myśli o ubezpieczeniu, dopóki nie jest za późno. Kiedy cenny diament wypada, pierścionek jest stracony lub skradziony, wielu żałuje, że nie dostali swoją biżuterię odpowiednio ubezpieczone. Nie popełnij tego błędu. Aby Ci pomóc, udzieliliśmy kilku pomocnych informacji na temat tego, kiedy i w jaki sposób ubezpieczyć biżuterię.

Czy Twoje błyskotki są wspierane przez ubezpieczenie?

Powinieneś ubezpieczyć każdą szczególnie wartościową biżuterię. Najlepszy czas, aby się nim zająć, to bezpośrednio po dokonaniu znaczącego zakupu biżuterii. Oczywiście, nie ochroni to wartości sentymentalnej, ale odpowiednie ubezpieczenie pomoże Ci naprawić lub wymienić biżuterię, na której najbardziej Ci zależy. Prawdopodobnie będziesz jednak chciała zainwestować w dodatkowe lub oddzielne polisy ubezpieczeniowe. Oto dlaczego...

Czy biżuteria jest ubezpieczona przez ubezpieczenie domowe?

Typowe ubezpieczenie właściciela domu obejmuje tylko ograniczoną wartość przedmiotów jubilerskich i wymaga potrącenia. Dodatkowo, polisy te nie zawsze pokrywają wszystkie problemy, takie jak przypadkowa utrata lub kradzież.

W dzisiejszych czasach przeciętna para wydaje od 6.000 do 9.000 dolarów na pierścionki zaręczynowe i opaski ślubne. Jednak najczęstsze polisy ubezpieczeniowe wynajmującego i właściciela domu ograniczają pokrycie dla biżuterii do około 1500 - 2500 dolarów. Po uwzględnieniu udziału własnego, oznacza to, że większa część wartości obrączki nie byłaby objęta ubezpieczeniem właściciela domu. Ta ograniczona wypłata, oczywiście, jest dostępna tylko wtedy, gdy masz dowód, że Twój dom został uszkodzony przez pożar lub klęskę żywiołową. W innych kwestiach może się zdarzyć, że nie będziesz miał szczęścia, jeśli chodzi o regularną ochronę ubezpieczeniową.

W jaki sposób ubezpieczenie obejmuje biżuterię?

Jedną z najlepszych opcji jest ubezpieczenie "floater", "ride" lub "scheduled personal property". Ta dodatkowa, szczegółowa ochrona ubezpieczeniowa może być przypisana do ubezpieczenia Twojego obecnego właściciela domu. Ten rodzaj polisy jest często używany do pokrycia biżuterii i innych kosztownych przedmiotów majątkowych. Zalety dodania floater może obejmować ustawienie pokrycia na dokładną wartość dolara, mniej wyłączeń i pokrycie dla różnych rodzajów ryzyka. Jeśli biżuteria zostanie zgubiona, skradziona lub uszkodzona, ten rodzaj ubezpieczenia ma na celu pomóc Ci ją wymienić.

Czy lepiej jest uzyskać oddzielną polisę ubezpieczeniową dla cennej biżuterii?

Ponieważ przeciętne ubezpieczenie właściciela domu pokryłoby tylko ułamek Twojego pierścionka z diamentami, powinieneś rozważyć również osobną polisę. Ten rodzaj polisy będzie działać w celu pokrycia wszelkich luk w obecnym ubezpieczeniu. Może ona być również dopasowana do Twojej kolekcji biżuterii pod względem wartości, ryzyka i możliwości zwrotu kosztów.

Niektórzy ubezpieczyciele specjalizują się w biżuterii. Agencje te często współpracują bezpośrednio ze sklepami jubilerskimi i ich klientami. Ten rodzaj ubezpieczenia może być bardziej kosztowny, ale daje Państwu więcej możliwości związanych z wymianą i naprawą. Specjalistyczne ubezpieczenia są zalecane dla biżuterii niestandardowej i antycznej, które w przypadku nieszczęścia musiałyby zostać fachowo powielone.

Jak mogę ubezpieczyć moją kolekcję biżuterii?

Nie trać czasu. Wypadki i nieszczęścia mogą uderzyć w każdej chwili, więc chcesz od razu chronić swoje skarby. Oto jak zacząć ubezpieczać swoją biżuterię.

Przejrzyj swoją istniejącą polisę

Po pierwsze, należy zapoznać się z aktualnym ubezpieczeniem właściciela domu lub wypożyczalni. Polisy te mogą być zorganizowane na różne sposoby - z ogólnym pokryciem na wszystkie cenne przedmioty w domu, z pokryciem na biżuterię, lub z pokryciem przedmiotowym. Każda kategoria będzie miała ustaloną kwotę w dolarach ograniczającą wypłatę. Zazwyczaj pojedyncze przedmioty są objęte ubezpieczeniem do $1,500, a kocowe pokrycie waha się od $2,000 do 10,000. Powinieneś zapoznać się z polisą ubezpieczeniową, aby zrozumieć, czy jest ona odpowiednia.

Dokonaj zapisu swojej kolekcji biżuterii

Następnie zrób dokument, w którym wyszczególnij każdą sztukę i jej względną wartość. Powinien on zawierać pamiątki rodzinne, przedmioty zabytkowe, a także nową biżuterię diamentową. Umieść zdjęcia każdego przedmiotu w swojej dokumentacji. Jeśli posiadasz certyfikaty jakości kamieni szlachetnych lub paragony, przechowuj je razem z tą dokumentacją. Wszystko to będzie przydatne przy wyborze polisy ubezpieczeniowej i jeśli kiedykolwiek trzeba złożyć roszczenie.

Pozwól, aby biżuteria została oceniona

Jeśli nie jesteś pewien wartości pierścionka, naszyjnika, bransolety, zegarka lub kolczyków - sprawdź je u wiarygodnego rzeczoznawcy. Jeśli kupujesz nowy kawałek dobrej biżuterii, renomowany sklep powinien zaoferować Ci wykwalifikowaną ocenę. Ocena może być nawet wymagana w celu wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Użyj tego narzędzia przez American Gem Society, aby znaleźć profesjonalnego rzeczoznawcę w pobliżu Ciebie.

Wybierz odpowiednią ochronę ubezpieczeniową (Right Coverage)

Przy zakupie ubezpieczenia należy pamiętać o kilku czynnikach:

  • Wartość - należy wziąć pod uwagę kwotę ubezpieczenia w odniesieniu do biżuterii oraz uwzględnienie aprecjacji. Opcje wymiany - można wybrać płatność gotówką lub duplikat wymiany. Naprawy - większość właścicieli biżuterii chce, aby kosztowne naprawy były również objęte ubezpieczeniem. Jubiler - agencja ubezpieczeniowa może mieć listę preferowanych jubilerów, lub pozwolić na wybór własnego. Ubezpieczenie - należy zwrócić uwagę na rodzaje ryzyka, które są objęte ubezpieczeniem - utrata, kradzież, uszkodzenie, itp. Koszt - upewnij się, że koszt polisy ma sens w stosunku do kosztów wymiany biżuterii. Dokładnie sprawdź cenę potrąceń i składek.

Na koniec, upewnij się, że rozejrzyj się po okolicy. Zdobądź kilka ofert, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Ochrona ubezpieczeniowa i ceny mogą się znacznie różnić w zależności od dostawcy.

Jak działa ubezpieczenie biżuterii?

Ubezpieczenie biżuterii obejmuje cenne przedmioty, tak samo jak inne rodzaje ubezpieczeń. Często zapewnia ono wyższe kwoty zwrotu niż zwykłe ubezpieczenie właściciela domu. Wycena jest konieczna, aby zweryfikować wartość zanim ubezpieczenie wejdzie w życie. Następnie, jeśli przedmiot kiedykolwiek będzie wymagał naprawy lub wymiany, można złożyć wycenę i zgłosić roszczenie.

Jak powinienem odpowiednio ubezpieczyć moją biżuterię?

Upewnij się, że wszystkie szczegóły aktualnej polisy są wyraźnie zapisane w Twojej dokumentacji. Regularnie sprawdzaj u swojego agenta ubezpieczeniowego, czy nie nastąpiły żadne zmiany w polisie lub pokryciu ubezpieczeniowym. Możesz również znaleźć lepsze stawki, jeśli co kilka lat dokonujesz zakupów. Ponieważ wartość złota i innych metali szlachetnych podlega wahaniom, być może będziesz chciał, aby wartość biżuterii była oceniana co kilka lat. To zapewni, że wartość ta jest dokładna i aktualna. Przechowuj wszystkie swoje dokumenty ubezpieczeniowe w bezpiecznym miejscu. Pisemne wyceny, pokwitowania, zdjęcia, certyfikaty autentyczności i listy przedmiotów będą przydatne, jeśli kiedykolwiek trzeba będzie złożyć wniosek o ubezpieczenie.