Porady

Jak nakładać biżuterię - im więcej tym lepiej, czy jak nie przesadzać?

Czy kiedykolwiek masz dość wybierania jednego kawałka biżuterii tylko po to, aby móc nosić je wszystkie? Teraz możesz - Ktokolwiek rozpoczął ten trend, musiał właśnie powiedzieć, do diabła z tym i rzucił każdy kawałek, który miał na ciele, musieli wyglądać niesamowicie fajnie - bo teraz wszyscy to robimy. I to jest fajne, po co się ograniczać, skoro możesz spontanicznie objąć wszystkie swoje kawałki biżuterii za jednym zamachem. Mówi się, że jest na to odpowiedni sposób i oczywiście, jak wszystko, to może pójść katastrofalnie źle, więc oto kilka wskazówek, jak układać biżuterię

Jak nakładać biżuterię

Jeśli chcesz odnieść sukces w dopasowaniu się do dzisiejszego najbardziej wpływowego trendu, musisz nauczyć się układać swoją biżuterię. Layering to nie tylko sezonowy pomysł, który przeminie, to rozwój w modzie, który nadal będzie kwitnąć i pozostanie tak popularny jak dziś, jutro.

Dzisiaj ludzie dostosowują się i tworzą osobisty, indywidualny styl dla siebie, z biżuterią warstwową. Najczęściej ludzie mają problem z wyborem odpowiednich rzeczy i prawidłowym łączeniem ich w pary. Istnieje kilka punktów, które muszą być objęte, aby to zrobić poprawnie.

Jak robić naszyjniki warstwowe

Przede wszystkim musisz nauczyć się układać naszyjniki i wziąć pod uwagę pewne czynniki zakłócające pracę. Rzucanie jakichkolwiek starych rzeczy naprawdę nie wpływa na wygląd (chyba, że masz szczęście - ale w modzie nie możemy polegać na szczęściu), rodzaje metali, które mieszasz i długości, które będą pasować do Twojego kształtu. Istnieje kilka różnych sposobów, na które możesz nakładać naszyjniki:

  • Stopniowany efekt jest osiągany poprzez przyjmowanie delikatnych, krótkich naszyjników i łączenie tych z nieco cięższymi, dłuższymi naszyjnikami. Na przykład, możesz wziąć krótki, delikatny diamentowy naszyjnik z nieco dłuższym, małym naszyjnikiem wisiora i wykończyć go jeszcze dłuższym, cięższym naszyjnikiem typu medalion, aby nadać temu delikatnemu, eleganckiemu wyglądowi nieco więcej krawędzi.
  • Indywidualny wygląd można osiągnąć poprzez połączenie naszyjnika wykonanego na zamówienie z kilkoma małymi naszyjnikami o wdzięku i dłuższym łańcuszkiem wisiora. Spersonalizuj swój layering z naszyjnikiem z imieniem i nazwiskiem, początkowym wdziękiem lub wymowną datą na naszyjniku barowym. Wisior może być jednokolorowy, aby nieco rozjaśnić wygląd.
  • Możesz stworzyć efekt kołnierzyka, który doda elegancji Twojemu stylowi ubrania. Powiedzmy, że z koszulą i dżinsową kurtką na guziki możesz założyć gruby naszyjnik, jeden spoczywający na drugim. W tym wyglądzie nie ma zbyt wiele miejsca na delikatność, więc postaraj się nie ekscytować i trzymać się tematu.

Pamiętaj, że duże naszyjniki dobrze się układają z innymi dużymi naszyjnikami, a małe z małymi. Średnie elementy dobrze sprawdzają się zarówno z małymi, jak i z dużymi.

Bransoletki i zegarki

Trendy w ciągu dnia
Zacznij od kolorowej/multikolorowej bransoletki, przyciętej w złocie. Dodaj przykuwającą uwagę, kolorową bransoletkę owiniętą w folię. Następnie załóż bransoletkę z koralików tuż nad grubą bransoletką. Zakończeniem jest prosta, ale kolorowa bransoletka z nitką - taka, jaką dostaniesz na rynku podczas wakacji. Aby dopełnić ten wygląd, należy pomalować paznokcie na jeden z kolorów w stosie.

Boho
Zacznij od grubego mankietu i przesuwaj się w dół, dodając do ręki koralikowe, wzorzyste i pakowane bransoletki, aż Twoje ramię nie wytrzyma więcej. Możesz nawet dodać tam jeszcze jeden mniejszy mankiet, który będzie dopełnieniem dużego mankietu, a nawet dodać miękki wisiorek marzeń na delikatnym łańcuszku.

Kobieca delikatność
Jest to bardziej skomplikowany styl, więc trzeba trochę więcej czasu, aby wybrać, które bransoletki nosić. Pamiętaj, że musi ona być dopasowana do stroju, który masz na sobie. Elegancja idzie w parze z byciem dobrze ułożonym, więc żadna stara rzecz nie zrobi. Na przykład grube ogniwa łańcucha nie pasują do tego wyglądu. Małe łańcuszki i subtelne uroki dobrze do siebie pasują, możesz mieszać kolory, ale nie jesteś zbyt zajęta. Ważne jest, aby nie odwracać uwagi od stroju, aby stos bransoletek tylko go dalej uzupełniał.

Minimalne
Jeśli chcesz utrzymać go na niskim poziomie i bardziej zarezerwowany nie będziesz chciał nosić zbyt wielu bransoletek lub zbyt dużo koloru, trzymaj się metali. Zacznij od góry z małym srebrnym mankietem i uzupełnij go grubym, srebrnym ogniwem łańcucha. Następnie dodaj większy mankiet, może w innym kolorze jak złoto lub różowe złoto. Zakończyć stosem ciemnego, ciężkiego metalu albo pełnego koła albo tytanowej bransolety.

Pierścienie

Może to wyglądać łatwo, ale kiedy mieszasz metale i różne ciężary, to staje się bardziej skomplikowane, więc na pewno jest to sztuka układania pierścieni.

Kluczem do noszenia pierścionka na każdym palcu jest gra z różnymi grubościami i ciężarami. Można również dodać długi pierścionek, aby nadać mu trochę wysokości, co uczyni go nieco bardziej interesującym.

W przypadku podwojenia, należy to zrobić tylko na jednym środkowym palcu z jednym pierścionkiem po obu stronach.

Jeśli nosisz rękojeść należy zdecydowanie spróbować zminimalizować układanie - Jeśli rękojeść jest cienka i demure następnie grać wokół z bardzo delikatne pierścienie, dodając co najmniej jeden pierścień midi do środkowego palca. Jeśli jest to bardziej deklaratywna rękojeść, to na pewno możesz się swobodnie bawić, a nawet pozwolić, aby miała swój własny wygląd.

Układaj różne kolory tego samego pierścionka - w końcu wygląda on jak jeden pierścionek. Mieszanie kolorów jest super ekscytujące, dlatego nie można przesadzić, wystarczy dwa różne mecze w jednym wyglądzie - można nawet wrzucić kawałek kombinacji.

Jedna ręka cała złota i jedna ręka cała srebrna - Dlaczego nie spróbujesz tego? To jest zabawne i inne - możesz dopasować ten sam wzór tylko w innym kolorze, nadając wyglądowi poczucie symetrii.

Dopasuj pierścionki do bransoletek i pozwól stylowi przepłynąć przez układanie biżuterii - nie zgub się w nim i nie zmień celu układania. Możesz nawet włączyć zestaw dopasowujący do wzoru, jest w tym coś bardzo eleganckiego i szykownego.

Czego należy unikać lub zwykłych błędów

  • W razie wątpliwości, absolutnie nie! Jeśli nie wygląda to dobrze, zostaw go na zewnątrz, możesz go nosić innym razem - nie musisz używać każdego ostatniego elementu w pudełku na biżuterię. Pamiętaj, że nie ubierasz choinki na Boże Narodzenie, ale może coś w tym stylu.
  • Staraj się trzymać nie więcej niż dwóch różnych tekstur metalowych - zbyt wiele wykończeń może rozpraszać uwagę.
  • Upewnij się, że Twoje pierścionki Midi pasują, aby nie leciały w zagubioną przestrzeń - postaraj się, aby dobrze pasowały, zanim je kupisz.
  • Zastanów się, czy nie przesadzasz, zanim pójdziesz gdziekolwiek. Jak głosi słynny cytat z Coco Chanel "Zanim wyjdziesz z domu, pani powinna zatrzymać się, spojrzeć w lustro i usunąć jeden kawałek biżuterii". Tak, czasy się zmieniły i wydaje się, że w dzisiejszych czasach staramy się przesadzać w pewnym sensie, ale reguła na pewno nadal obowiązuje - zachować szyk i klasę.