Porady

Jak dobrać biżuterię, by podkreślić atuty urody?

Biżuteria to jak wiadomo ważny dodatek do kobiecości. Noszona od święta oraz na co dzień będzie w stanie sprawić, że kobieta będzie wyglądała tak jak o tym marzy. Bransolety, naszyjniki, kolczyki, pierścionki. Wybór mamy rzeczywiście bardzo duży. Na co powinno się zwracać uwagę?

Bierzemy pod uwagę sylwetkę.

Poszukując idealnej biżuterii powinniśmy pamiętać, że musi ona pasować do figury. Panie, które są niezbyt wysokie powinny raczej rezygnować z długich wisiorków i kolczyków, które będą optycznie wpływać na skrócenie sylwetki. nie będą im pasować również dodatki masywne, które będą powodować efekt przytłoczenia. Na założenie nieco większej biżuterii mogą sobie pozwolić kobiety, które mają tęższą budowę ciała. Drobne ozdoby sprawiają, że drogą kontrastu będą się one wydawały bardziej masywne.

Dopasowanie do twarzy

Kolczyki oraz ich kształt powinien być taki, że będzie przeciwieństwem kształtu twarzy. Jeśli będzie ona okrągła postawmy na kolczyki prostokątne, najlepiej podłużne, co będzie optycznie wysmuklać. W przypadku rysów kwadratowych sięgamy po ozdoby kuliste, eliptyczne albo takie w kształcie łezki.

Jaki będzie odpowiedni kolor

Musimy pamiętać, że dobór kolorów również będzie bardzo ważny i musi łączyć się z tonacja naszego stroju, włosów a także oczu. Będzie się tutaj sprawdzać zasada kontrastu. Jeśli oczy będą zielone warto wybrać biżuterię w odcieniu rubiny, jeśli są niebieskie wybieramy bursztyn. Elegancko prezentują się bez wątpienia wszelkie odcienie stonowane, pastelowe. Jeśli chcemy mieć klasyczne dodatki złote i srebrne nie powinno się ich mieszać.

jaka biżuteria

Odpowiednie dopasowanie do stylizacji

Dzięki biżuterii będzie można swobodnie urozmaicić i ożywić każdy strój i stylizację. To właśnie ta największa siła i możliwość jaką daje nam biżuteria. Wybór nie będzie w 100% dowolny. Sięgając po błyskotki warto pamiętać o okolicznościach jakie mają nam towarzyszyć. To ważne, by do konkretnej okazji wybrać taką propozycję, która będzie się dobrze prezentować. Na oficjalne wydarzenia oczywiście nie powinno się stawiać na estetykę, która będzie się jakoś mocno rzucać w oczy.

Musimy pamiętać o umiarze

Pamiętajmy o tym, że nawet najpiękniejsze oraz najdroższe dodatki nie będą lubiły przepychu. O wiele lepiej postawić na minimalizm, rolą biżuterii będzie bowiem dopełnienie wyglądu a nie jego dominowanie.

Trzeba być oryginalnym

Kobieta obecnie może postawić na oryginalność i zamiast biżuterii z sieciówki można się także decydować na kupno rękodzieła, co niekiedy może się okazać rzeczywiście świetną decyzją.