Porady

Rodzaje ustawień pierścionka zaręczynowego

Oprawa pierścionka zaręczynowego to element, który utrzymuje kamień w miejscu. Odgrywając bezpośrednią rolę w wyglądzie kamienia, oprawa zwiększa jego blask. Dowiedz się więcej o typowych oprawach pierścionków zaręczynowych i o tym, jak mogą one wpływać na blask kamienia.

Solitaire

Jeden z najbardziej pożądanych układów, pasjans, w którego centrum znajduje się pojedynczy kamień. Pasjans jest ustawiony na kamień, zazwyczaj okrągły, co zwiększa jego blask. Kamień jest prawie całkowicie odsłonięty, dzięki czemu przepuszcza więcej światła.

Halo

W oprawach typu halo w centrum znajduje się większy kamień, otoczony grupą mniejszych kamieni, które mają za zadanie wzmocnić jego wizualny efekt. Rezultat podkreśla i intensyfikuje jasność kamienia centralnego i jest dobrą opcją dla tych, którzy rozważają mniejszy karatowy diament. Ustawienia halo i pavé mogą być łączone w celu uzyskania jeszcze większego blasku lub wymieszania kamieni w projekcie pierścionka zaręczynowego.

Pavé

Chociaż oprawa pavé ma kamień centralny, jej cechą wyróżniającą jest seria kamieni szlachetnych lub diamentów wyłożonych na opasce. Pierścionek wydaje się być wybrukowany diamentami, a w połączeniu z oprawą koralikową, efekt ten powiększa blask i otwiera możliwości kombinacji dwóch i wielu kamieni.

Kanał

Oprawa kanałowa może również przypominać obrączki pavé. Największa różnica polega na tym, że kamienie są osadzone pomiędzy dwoma równoległymi ściankami pierścionka, a nie pojedynczo. Pozwala to na lepsze przepuszczanie światła przez serię kamieni bez użycia wsuwek lub koralików i zmniejsza ryzyko, że Twój pierścionek zaręczynowy zaczepi się o coś lub zaplącze się w coś.

Prong

Ze względu na swoją prostotę, wsuwki są najczęstszym typem oprawy pierścionka zaręczynowego. Wąskie kawałki metalu, które podtrzymują kamień, pozwalają na przepuszczanie większej ilości światła. Kamień jest ustawiony pod kątem, aby jeszcze bardziej podkreślić jego blask, wydobywając jego pełny ogień i blask. W oprawach znajdują się cztery lub sześć ząbków, przy czym ta druga opcja zapewnia większe bezpieczeństwo.

Koraliki

Oprawa koralikowa jest podobna do kołkowej, z tą różnicą, że okrągłe kawałki metalu podtrzymują jeden lub więcej kamieni na opasce. Kamień jest mniej widoczny, ale światło przechodzi przez serię kamieni, co wzmacnia efekt iskrzenia.

Naciąg

Kolejną opcją bez kolców są oprawy napinane, które utrzymują kamień w miejscu dzięki przeciwstawnym siłom. Kamień wydaje się być zawieszony w miejscu bez żadnego wsparcia, co pozwala na większą transmisję światła i iskrzenie.

Oprawy napinające są stosunkowo nowe, ale oferują większą stabilność. W szczególności, pierścionek jest zaprojektowany z dwoma małymi rowkami, w których kamień jest umieszczony i utrzymywany na miejscu dzięki sile napięcia z dwóch kierunków.

Bezel

Kolejną popularną opcją jest oprawa bezelowa, która wykorzystuje metalową obręcz do podtrzymywania kamienia. Idealna dla mniej znaczących, niżej osadzonych kamieni, ramka pokazuje górną część diamentu lub kamienia szlachetnego, zamiast pozwalać na pełne przejście światła przez bryłę.

Katedra

Podobnie jak w katedrach, które mają wysokie, zaokrąglone sufity, tak i w tym przypadku konstrukcja oprawy zakrzywia się ku górze, niemalże sklepiając kamień na górze bez żadnych ostrych kątów. Dzięki temu kamień wydaje się większy i bardziej błyszczący, ale nadal tradycyjny.

Burnish

W oprawie bursztynowej zazwyczaj występuje wiele kamieni wzdłuż opaski, z których wszystkie mocują metal do bryły kamienia szlachetnego. Rezultat jest często subtelny, ale kolorowy i umieszcza kamień na równi lub nieco poniżej powierzchni pierścionka.

Kamień boczny

Kolejna opcja z wieloma kamieniami, ustawienia boczne zawierają centralny, większy kamień, z dwoma dopasowanymi mniejszymi kamieniami po każdej stronie. Rezultat ten również powiększa wygląd kamienia centralnego, zwłaszcza gdy użyty jest szlif okrągły lub księżniczki.

Oprawianie trzech kamieni oferuje pewną odmianę: Zamiast tego samego kamienia szlachetnego w rzędzie, dwa boczne kamienie są innego koloru lub innego kamienia szlachetnego. Rezultat podkreśla kamień centralny - zazwyczaj diament - dodając wielobarwny, charakterystyczny urok.

Czy jesteś w trakcie poszukiwania pierścionka zaręczynowego? Przejrzyj nasz wybór online, a następnie odwiedź sklep Hannoush Jewelers of Connecticut już dziś.