Porady

Przewodnik do jakości diamentów dla kupujących

Urzekający, czarujący, klasyczny, szykowny... To są te 4C, prawda? Nie, prawdziwe 4C - karat, szlif, czystość i kolor - są czynnikami używanymi do określenia jakości i wartości diamentu. Te cztery składniki są zasadniczo co daje kamień jego blask i ogień. Pomagają nam one również oszacować koszt lub cenę odsprzedaży kamienia.

Zrozumienie 4 Cs jest bezcenne, jeśli będzie diament zaangażowania zakupy pierścień. Ten przewodnik pozwoli Ci zweryfikować jakość i wartość diamentu, który kupujesz.

Zrozumienie czterech czynników Diamond Quality

Oto szczegółowy przegląd tego, co te 4Cs opisać i jak są one mierzone.

Karat

Waga karatowa pomaga nam odpowiedzieć na pytanie: "Jak duży jest ten diament?". Karat jest miarą, której jubilerzy używają do obliczania wielkości kamienia. Zazwyczaj im większa waga karatowa, tym wyższa cena, ponieważ większe diamenty są bardziej rzadkie.

Jeśli widzisz pierścień, który jest opisany jako "całkowitej masy karatowej", jest to suma wszystkich diamentów w pierścieniu dodane w górę. Sprytny sposób, aby uzyskać większy ogólny pierścień na mniejszy budżet jest wybrać jeden z kilku diamentów zamiast jednego solitaire. Na przykład, 2-carat całkowitej wagi diamentu pierścień z mniejszym kamieniem centralnym i kilka bocznych diamentów jest zazwyczaj znacznie mniej kosztowne niż 2-carat solitaire, nawet jeśli oferuje taką samą ilość karatów wagi.

Tak ważne, jak to jest dla ogólnego stylu i oświadczenia, wielkość diamentu nie jest jedynym aspektem określającym jakość i koszt kamienia. Innym ważnym C jest...

Cut

The cut of a diamond różni się znacznie od jednego do drugiego, a cena zmienia się wraz z nim. Okrągłe cięcie jest najczęstszym cięciem, ale inne, bardziej egzotyczne cięcia, takie jak brylant lub poduszka cięcie może być droższe. To dlatego, że trwa dłużej, aby bardziej skomplikowane cięcia i te cięcia wymagają wyższej jakości kamień, aby pokazać oczekiwany ogień i blask.

Inny aspekt tego C odnosi się do jakości cięcia. Według GIA, cięcie diamentu jest oceniane od "doskonałego" do "słabego". Jest to często najtrudniejszy czynnik klasyfikacji dla zwykłego kupującego, aby zrozumieć. Każdy kształt diamentu ma ustalone proporcje, które powinny przestrzegać, aby zmaksymalizować jego błyszczące cechy. Cięcia, które pasują do tych wymiarów rangi wyżej w skali. Na przykład, płytko cięte diamenty, choć mogą wyglądać większe z góry, są przykładem mniej niż doskonałe cięcie.

Clarity

Carat weight i cut są połączone przez clarity w odpowiednim przeglądzie jakości diamentu. Stones rzadko są idealne, nawet jeśli wygląda bez skazy gołym okiem. Podczas ich tworzenia, diamenty rozwijać małe inkluzje i niedoskonałości wewnątrz, a obecność lub brak tych są mierzone przez "clarity".

Jewelers oceny jasności z niezwykle rzadkich "flawless," do "bardzo nieznacznie zawarte" aż do "zawarte". Ta skala oferuje szeroki zakres ocen czystości, a im bliżej do flawless diamentu rangi, tym wyższa jest jego wartość i cena.

It's important to note that even a slightly included stone can provide exquisite brilliance and make a bold statement. To nie będzie tak przejrzyste, ogniste lub drogie, jak kamień z wyższej klasy, jednak. Dąż do zakupu tak czystego kamienia, jak tylko Twój budżet pozwoli na optymalne bogactwo.

Kolor

Wreszcie, czwarty C koloru wchodzi w grę. Większość kupujących diamentów może zobaczyć, czy diament jest prawie bezbarwny lub jeśli ma off-biały odcień.

The diament skali kolorów zaczyna się od D, lub bezbarwny, a kończy się na Z, który jest jasny-żółty kolor. Diamenty na dolnym końcu skali - zwłaszcza D, E i F - są praktycznie pozbawione koloru, który zwiększa diamentu ogólnego olśnienia. Koszt tych diamentów odzwierciedla ich rzadkość. Kupujący na budżet może spojrzeć na kamienie w kategorii G lub H, aby zainwestować w bardziej opłacalne kamienia.

Gdzie znaleźć High-Quality Diamonds

Jeśli jesteś na zakup pierścionka zaręczynowego, ważne jest, aby zrozumieć 4 "C". Aby uniknąć podejmowania nieświadomych decyzji, odwiedź grzywny sklep jubilerski i patrzeć na kamienie osobiście. Personel będzie zadowolony, aby pokazać przykłady różnych jakości diamentów. Będą one dokładnie wyjaśnić swoje opcje i pomóc Ci znaleźć ten, który jest odpowiedni dla Twojego pierścienia.