Porady

Jak zrobić swój własny naszyjnik - Top 5 ręcznie robionych pomysłów na biżuterię

Wielu z nas marzy o stworzeniu własnej, domowej biżuterii - aby odkryć nasze kreatywne umysły i stworzyć coś, co można nosić lub dawać w prezencie przyjacielowi lub ukochanej osobie. Tworzenie własnej biżuterii może być zabawne, inspirujące i terapeutyczne. Im więcej robisz, tym więcej się uczysz i im więcej się uczysz, tym więcej chcesz robić. Wymieniliśmy 5 najlepszych wskazówek i pomysłów na to, jak zrobić własny naszyjnik w domu.

Narzędzia i materiały

Podczas wykonywania biżuterii w domu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zebranie wszystkich narzędzi, które masz w domu i umieścić je wszystkie razem. Jeśli czujesz, że brakuje Ci ważnych narzędzi, takich jak szczypce, to powinieneś od razu zainwestować w to narzędzie. W związku z tym, jeśli uważasz, że jest to zbyt kosztowne lub nie masz czasu, możesz potrzebować pomocy. Na przykład, jeśli chcesz naszyjnik z monogramem lub naszyjnik z imieniem i nazwiskiem, to możesz wysłać inicjały/nazwisko, które chciałbyś wysłać do firmy jubilerskiej online - zrobią cięcie inicjałów/nazwisk w wybranym przez Ciebie materiale, a następnie wszystko, co musisz zrobić, to dodać swoje własne osobiste ozdoby.

Poniżej znajduje się lista przydatnych narzędzi do tworzenia własnej biżuterii:

  • 2 zestawy szczypiec - działają one jako bardzo silne, wąskie palce, umożliwiając otwieranie i zamykanie pierścionków lub zapinek oraz trzymanie się tych najbardziej skomplikowanych elementów lub uroków.
  • Obcinaki do drutu- ostre narzędzia do oddzielania i skracania kawałków metalu.
  • Ołówek, linijka, papier - aby pomóc Ci w pomiarach i projektowaniu.
  • Srebrny/złoty drut i łańcuszki - nie musisz koniecznie decydować, jakiego typu łańcucha będziesz używać, możesz wybrać różne opcje.
  • Taśmai nici - Przy łączeniu elementów, te przedmioty mogą być naprawdę przydatne.
  • Zapięcia i pierścienie do skakania - do łączenia lub zamykania łańcuchów i dołączania uroków.

Uroki, koraliki i kamienie - idź do sklepu z biżuterią, gdzie sprzedają "kawałki i elementy" do tworzenia własnej biżuterii. Możesz wybrać wszystkie koraliki i uroki, z którymi chcesz pracować. Dobrze jest mieć wybór w zasięgu wzroku podczas projektowania, ponieważ daje Ci to wyobrażenie o tym, z czym pracujesz. Jeśli musisz, zawsze możesz wrócić po więcej. Możesz też użyć starej biżuterii, którą możesz mieć w domu. Znajdź połamane naszyjniki i skrawki starej biżuterii i dodaj je do swojej kolekcji - będziesz zaskoczona, jak wiele możesz wykorzystać ponownie.

Pomysły

Musisz zbadać swoje możliwości w zakresie pomysłów na biżuterię wykonywaną ręcznie. Świetnym początkiem jest przejrzenie magazynów o modzie i sprawdzenie, co będzie w modzie w nadchodzącym sezonie. Wytnij rzeczy, które lubisz i zbuduj sobie tablicę nastrojów, przyklejając swoje pomysły do dużego kawałka kartki i komentując je dowolnymi notatkami, które mogą Ci pomóc przy projektowaniu i tworzeniu własnego dzieła. Możesz podzielić tablicę na sekcje, na przykład: "Opcje stylu", "Inspiracja", "W modzie", "Sezon", "Moje ulubione", "Materiały".

Projekt

Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić te pomysły w życie. Za pomocą długopisu lub ołówka, zacznij od narysowania swoich projektów na papierze. Zawrzyj w nim pomiary, abyś znał rozmiar materiałów, które zamierzasz pociąć. Kiedy już to zrobisz, możesz stworzyć grafikę projektu w 3D za pomocą programów do projektowania technologii - ta część nie jest niezbędna, ale jest możliwa, jeśli jesteś zainteresowany projektowaniem graficznym i chciałbyś być bardziej profesjonalny.

Stwórz .

Kiedy już będziesz miał swoje pomysły, projekty, materiały i wymiary, jesteś teraz gotowy do stworzenia własnej biżuterii. To jest naprawdę zabawna część. Poprzez tworzenie i produkcję własnej biżuterii pozwalasz swojemu umysłowi być kreatywnym i połączyć wszystkie swoje pomysły. Nie ma lepszego uczucia, niż gdy łączysz ze sobą kawałki materiału, aby stworzyć przedmiot, który następnie możesz wykorzystać - ten moment ukończenia może być niezwykle satysfakcjonujący.

Czas i możliwości

Jeśli nie jesteś typem artystą, nie masz pojęcia o projektowaniu graficznym lub po prostu nie masz czasu, Ty też możesz mieć swój udział w tworzeniu własnej biżuterii. Możesz zaprojektować swój własny naszyjnik online, dając profesjonalnym jubilerom swoje własne pomysły i mogą oni stworzyć grafikę projektu. Można wtedy albo spróbować zrobić ten projekt na własną rękę, albo można mieć profesjonalistę, który stworzy go dla Ciebie. Możesz nawet po prostu potrzebować wyprodukowanego wisiorka, a następnie włączyć go do swojego własnego łańcucha / łańcuchów i ozdób w domu.

Najważniejszą rzeczą w tworzeniu własnej biżuterii w domu jest to, abyś się dobrze bawiła. Pozwól swojemu umysłowi pracować kreatywnie, a będziesz zaskoczona, jak wiele zabawy możesz mieć naprawdę! Pierwszy kawałek, który zrobisz może nie być najlepszy, ale nie poddawaj się, praktyka czyni mistrza.