Prezent

Pierścionek zaręczynowy

Mówi się pół żartem, pół serio, że oświadczyny są najważniejszym dniem w życiu mężczyzny. W związku z tym musi on zadbać o idealny przebieg oświadczyn, w tym o perfekcyjny pierścionek zaręczynowy, który tego dnia wręczy. Zastanowimy się tutaj, w jaki sposób zabrać się za wybieranie idealnego pierścionka zaręczynowego i jak się upewnić, że będzie to wymarzony pierścionek przyszłej panny młodej.

Złoto zawsze w cenie

Panowie zazwyczaj zastanawiają się, z jakiego materiału powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy. Zazwyczaj pierwszą opcją jest złoto, ale czy to dobry wybór? W praktyce lepiej jest kierować się indywidualnymi preferencjami obdarowywanej kobiety. Złote pierścionki zaręczynowe są najczęściej stosowanym wyborem bezpiecznym, ponieważ są uniwersalne i większość kobiet przepada za złotem. Jeśli jednak wybranka na co dzień do kreacji dobiera srebro, lepszym wyborem może okazać się chociażby złoto białe. Złoto jest dobrym materiałem dla pierścionka zaręczynowego, ponieważ jest wytrzymałe i nie łatwo je uszkodzić, a pierścionki zaręczynowe zwykle są nie do końca poręczne. Trzeba mieć na uwadze tylko to, że jeśli kobieta jest alergiczką, może się okazać, że źle zareaguje na złoto. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem jest stosowanie tytanu, który nie powoduje uczuleń.

pierścionek z brylantem

Brylantowe oczko

Kultura masowa zazwyczaj pokazuje nam pierścionek zaręczynowy w formie złotego pierścionka z brylantem i wręcz przyjęło się sądzić, że brylant, a do tego wielki brylant, jest konieczny przy takiej okazji. W praktyce jednak cena musi odstraszać wielu panów, a niejednokrotnie kobieta nie zwraca też większej uwagi na dokładne ozdobienie pierścionka. Zamiast brylantu można postawić na inne z modnych kamieni szlachetnych, na przykład szmaragdy lub rubiny. Jest to nawet czasami ciekawsza opcja, ponieważ takie pierścionki wydają się być nowocześniejsze. W ostateczności możemy zdecydować się na cyrkonię, która oczywiście jest w stanie całkiem nieźle imitować diament, ale wiele jej do niego brakuje.

Kwestia rozmiaru

Kiedy wpadniemy w szał wybierania pierścionka najładniejszego, skupimy się na materiale i kamieniach szlachetnych, możemy zapomnieć o takim drobiazgu, jak rozmiar pierścionka. Można oczywiście zapytać o rozmiar pierścionka i w ten sposób uzyskać niezbędne informacje, ale może to zepsuć niespodziankę. Znacznie lepszym sposobem jest zaangażowanie do pomocy przyjaciółki przyszłej żony lub podwędzenie jednego z pierścionków wybranki, zmierzenie go suwmiarką i przekazanie tej informacji do jubilera.