Porady

Czym i jak czyścić złotą biżuterię z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi? cz. II

Jeśli chodzi o biżuterię, która jest mocno zabrudzona powinno się ją pozostawić w roztworze wody z płynem do naczyń oraz wodą sodową. Można będzie próbować także bardziej radykalnych rozwiązań. Wtedy będziemy wkładać biżuterię do wrzącej wody tak, by nie wystawała ona poza taflę wody. Następnie oczekujemy chwilę, gdy woda będzie już ostudzona na tyle, by włożyć tam dłoń. Wtedy wyciągamy biżuterię. Osad i zabrudzenia powinno się usunąć, jeśli nie to będziemy jeszcze raz musieli taką samą czynność wykonywać.

Jak cieszyć się blaskiem biżuterii?

Wpływ na to jak prezentuje się biżuteria będzie miało nie tylko jej czyszczenie, ale również to w jaki sposób będziemy ją nosić oraz w jakiej formie będzie ona przechowywana. O złote kolczyki, naszyjniki, pierścionki powinniśmy dbać, wtedy rzeczywiście złoto zawsze będzie dobrze wyglądało i swoim blaskiem, będzie mogło zachwycać. Warto mieć na uwadze, że biżuterię lepiej ściągnąć, gdy wykonuje się prace domowe takie jak sprzątanie. Wszelkie chemiczne środki takie jak mydło czy też inne detergenty, będą bez wątpienia źle działać na złoto, mogą wnikać w szczeliny, co dalej będzie również wpływać na niszczenie się biżuterii a potem łatwiej może ulegać mechanicznym uszkodzeniom między innymi łatwiej taką biżuterię porysować. W czasie uprawiania sportu także lepiej ściągać biżuterię, ponieważ łatwo będzie zaczepić kolczyki o włosy i je zerwać. Dzięki temu nie trzeba tak uważać i nasza biżuteria w trakcie uprawiania sportu będzie również bezpieczna.

czyszczenie biżuterii

Jak będziemy przechowywać biżuterię?

Nie bez znaczenia będzie również przechowywanie biżuterii. Tutaj taką ważną rolę przy zachowaniu blasku i piękna będzie miała kwestia związana z przechowywaniem. Zalecenie będzie takie, by przechowywać ją w woreczku, ponieważ dzięki temu można ją chronić przed rysowaniem oraz osadzaniem się kurzu. W sklepach jubilerskich dostępne są obecnie szkatułki z wieloma przegródkami. Osoby, które chcą cieszyć wzrok i mieć kolekcję przed oczami mogą się decydować na stojaki, które służą do luźnego przechowywania biżuterii. Jeśli ktoś woli przechowywać kosztowności w ukryciu to wkłady do szuflad są elementem, który zdecydowanie ułatwi nam uporządkowanie biżuterii. Na pewno warto będzie się na taki element zdecydować, ponieważ właśnie dzięki niemu można oczekiwać, że ta nasza biżuteria w końcu będzie w odpowiednim porządku i także będzie łatwiej się w tych wszystkich elementach rozpoznać, a to także ma duże znaczenie.