Prezent

Brylant - król oświadczyn

Pierścionki zaręczynowe różnią się dziś między sobą formą, w jakiej występują, mogą być więc wykonane zarówno ze złota i platyny, jak i ze srebra, a ich wzory spodobają się zarówno zwolenniczkom klasyki, jak i tym kobietom, które stawiają przede wszystkim na nowoczesne rozwiązania. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać to, co jest w nich najcenniejsze, z pewnością byłoby to „oczko”. Ono również może być wykonane z dowolnego kamienia szlachetnego, jubilerzy nie mają jednak wątpliwości, co do tego, że to właśnie brylant jest tym, który króluje.

Muzyka, wino i magiczny nastrój

W życiu każdego mężczyzny znajdzie się przynajmniej kilka takich wydarzeń, o których nie można myśleć bez uczucia niepokoju i nie ulega wątpliwości, że jednym z nich są właśnie zaręczyny. Tu każdy element jest tak samo kontrowersyjny, a mężczyzna musi zdecydować, czy uklęknąć, czy stać, czy postawić na spokój domowego zacisza, czy na gwarną kawiarnię i czy do pierścionka dołączyć bukiet kwiatów. Jubilerzy żartują, że ich klienci tylko w jednej kwestii mówią jednym głosem. Niemal wszyscy potrafią wskazać, jaki pierścionek ich interesuje. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj biżuterii wydaje się być odporny na modę. Najczęściej wybierane są więc pierścionki ze złota i platyny z zastrzeżeniem, że najważniejszym kamieniem szlachetnym wchodzącym w ich skład będzie brylant.

oświadczyny

Brylant w pierścionku i jego cena

Wbrew obawom panów przygotowujących się do zaręczyn, pierścionek z brylantem nie musi być wcale drogi. Najtańszy kosztuje nas nieco ponad 300 PLN. Owszem, jest on cienki i delikatny, z oczkiem, którego średnica nie przekracza dwóch milimetrów, nie ulega jednak wątpliwości, że jest to rozwiązanie urokliwie i ujmujące. Oczywiście, nie wszyscy panowie uważają, że zaręczyny wymagają aż takich oszczędności, największą popularnością cieszą się więc pierścionki utrzymane w podobnej tonacji, w których jednak kamień szlachetny jest nieco większy. Panowie wykazują się też wysoką świadomością znaczenia brylantu i często deklarują, że nawet niewielki brylant ma dla nich znaczenie większe niż cykoria nawet, jeśli ta ostatnia imponuje swoimi rozmiarami. W sprzedaży dostępne są też pierścionki, na których kilka niewielkich brylantów jest ułożonych na kształt rozety, a choć są one wybierane rzadziej, nie da się ukryć, że także mają szerokie grono swoich zwolenników. Oczywiście, cena brylantów rośnie proporcjonalnie do ich rozmiarów, nie oznacza to jednak, że tylko wielkość ma znaczenie. Nie mniej istotna wydaje się tu czystość oraz barwa wykorzystanego kamienia szlachetnego.