Najpiękniejsze kamienie

Kamienie rzadko używane w biżuterii

Kobieta, która preferuje różnorakich wyjątkowych elementów biżuterii obecnie dostaje wiele ciekawych propozycji. Między innymi obecnie salony fryzjerskie są świetnie przygotowane i wybór jest bardzo duży. Na uwagę będzie między innymi zasługiwać taka biżuteria, gdzie pojawiać się będą kamienie rzadko spotykane. To właśnie tego typu biżuteria będzie zachwycać, ponieważ jest zróżnicowana estetycznie, kolorystyczne i będzie to alternatywa dla klasycznej biżuterii.

Morganit – nowoczesna, wyjątkowa biżuteria

Morganit nie jest kamieniem, który często stosuje się w przemyśle jubilerskim. Na rynku jednak coraz częściej pojawia się ten lekko różowy kamień. Odcień jaki posiada komponuje się perfekcyjnie ze złotem, pasuje do małych brylantów. Biżuteria z morganitem może pasować dla kobiet, które będą cenić sobie stylizacje romantyczne. Można także zdecydować się na pierścionki czy kolczyki, które mają ten kamień i będą one wyglądać dobrze przy jasnych włosach oraz błękitnych oczach.

Granat – doskonała estetyka, idealne dla każdego

Ciekawym i rzadko spotykanym kamieniem jest również granat. Mimo, że nazwa nam to sugeruje nie ma on koloru granatowego, ale przypomina barwą owoc granatu. Charakterystyczna w tym kamieniu jest właśnie ciemna czerwień, która może przywodzić na myśl wino czerwone. Biżuteria z granatem może być w kolorze białego albo żółtego złota. Taka oprawa będzie zawsze świetnie się prezentować.

kamienie szlachetne w biżuterii

Mołdawit – nie tylko kamień do biżuterii akwarycznej

Jeśli kobieta stawia chętnie na odcienie zieleni w stonowanej formie dobrą opcją będzie tutaj biżuteria z mołdawitami. Jest to charakterystyczny kamień w kolorze ciemnej oliwki, taka tonacja będzie doskonale prezentować, ale niekiedy pojawia się również odcień jaśniejszy. Kolczyki z kamieniem można wybrać przy białym złocie. Będą one pasować dla kobiety, która ma śródziemnomorski typ urody. Na co dzień będzie można je zestawiać z sukienkami, bluzkami w kolorze cytrynowym, pomarańczowym, czarnym. Biżuteria z mołdawitami będzie uzupełnieniem dla klasycznej stylizacji a także strojów w odsłonie sportowej.

Nowoczesna biżuteria plus kamienie

Atrakcyjna biżuteria to obecnie rzadko spotykane kamienie, do których będzie się dopasowywać wyjątkową nowoczesna oprawę. Warto zapoznać się z tym jak wyglądają obecnie proponowane kolekcje kolczyków, bransoletek, pierścionków, które będą ozdobione drogocennymi oczkami i będzie pojawiał się nietypowy oliwkowy kolor. Najbardziej wybredna miłośniczka biżuterii bez problemu będzie w stanie wybrać dla siebie coś interesującego wśród tych różnych kamieni.