Prezent

Białe złoto na pierścionek zaręczynowy

Badania pokazują, że pierścionki zaręczynowe otrzymywane przez narzeczone, mają odsetek sukcesu na poziomie 99,9%. Mówiąc prościej, tylko jedna pani na 1000 się z niego nie cieszy, chociaż pewnie wiele z nich tylko deklaruje, że się cieszy. By nasza wybranka nie była tym ukrytym odsetkiem pań robiących dobrą minę do złej gry, warto jest zainwestować trochę czasu w wybór najlepszej opcji. Może być nią pierścionek zaręczynowy z białego złota.

Czym jest białe złoto?

Białe złoto? W naturze złoto ma zawsze kolor żółty, ale białe złoto można uzyskać stosunkowo łatwo w procesie fizycznego odbarwiania kruszcu. Polega to po prostu na dodaniu do stopu niewielkiej ilości palladu lub niklu. Pierwiastki te mają mocno różne właściwości chemiczne, co może stanowić problem. Pallad jest metalem szlachetnym i daje ładny połysk białego złota i jest droższy, ale na pewno nie będzie uczulał. Nikiel nie jest metalem szlachetnym, może uczulać i jego efekt jest ładny, ale wyraźnie bardziej matowy.

Białe złoto z brylantem

Od kilkuset lat pierścionki zaręczynowe w najpopularniejszym wydaniu to pierścionki zaręczynowe z brylantami. Brylant to po prostu diament z odpowiednim szlifem. Opcji mamy całą masę i zazwyczaj będą one dość drogie, ale można znaleźć też pierścionki zaręczynowe wycenione w sposób przystępny, czyli już od 300 złotych. Takie skromniejsze pierścionki zaręczynowe pasują potem do bardzo wielu obrączek i ogólnie są przyjemne.

Rubiny

Jeśli nasza wybranka jest bardziej energiczna i lubi epatować seksapilem, lepszym rozwiązaniem będzie dla niej rubin. Te kamienie można dostać w odcieniach od lekko różowego po krwistoczerwony. Niewielkie kamyki w otoczeniu z białego złota dostaniemy już za około 300-500 złotych. Za większe rubiny będzie trzeba zapłacić odpowiednio więcej.

zaręczyny

Perły

W pewnym sensie przeciwnym rozwiązaniem są perły w białym złocie. Cechują się głównie delikatnością i są rozwiązaniem dla delikatnych kobiet. Ich kolory są łagodne, dzięki czemu idealnie pasują do białego złota i dodatków z cyrkonii. Białe złoto, perła i cyrkonie to około 500-600 złotych. Trzeba uważać na osoby przesądne, bo perły uchodzą za nie najlepszą wróżbę dla małżonków.

Szafiry

Dla osoby przesądnej znacznie lepszy będzie szafir, ponieważ jest to kamień prawdy i sprawiedliwości, a także łączy się go z przyjaźnią i stabilnością. Są to wszystko fundamenty dobrego związku. Proste modele są bardzo tanie i zapłacimy za nie zaledwie 250-300 złotych, chociaż oczywiście ciekawsze odcienie i większe kamienie będą kosztowały więcej.