Porady

Biżuteria ślubna - wybierz dodatki i detale weselne

Niewielkie detale oraz dodatki to często taki element, który ostatecznie wpływa na to jak konkretna stylizacja będzie się prezentować. Związane jest to również ze ślubnymi stylizacjami, gdzie akurat dobrze dobrane kolczyki mogą być bardzo ważne, ponieważ podkreślą czy to linię szyi czy owal twarzy i sprawią, że tego dnia będziesz wyglądać piękniej. Działać to będzie jednak w obie strony i jeśli z biżuterią przesadzimy to może okazać się, że suknia straci swój urok. Dlatego właśnie mamy kilka ciekawych porad, które mogą ułatwić wybór odpowiedniej biżuterii pod kątem posiadanej sukni ślubnej i do całej stylizacji ślubnej.

Wybór biżuterii pod kątem kształtu twarzy

Pierwszy i zawsze najważniejszy element, na który będzie trzeba zwracać uwagę to kształt twarzy. Warto w lustrze się przyjrzeć by ocenić czy mamy twarz w typie owalnym, prostokątnym, trójkątnym czy może okrągłym. Zasada jest tutaj bardzo prosta, wybiera się zawsze taką biżuterię, która będzie kontrastować z kształtem twarzy. Jeśli ktoś ma twarz trójkątną to powinien mieć biżuterię w kształcie łezki. Do kwadratowej twarzy nadają się wszelkie elementy okrągłe. Przy okrągłej twarzy będzie się można decydować na elementy kwadratowe albo podłużne. W najlepszej sytuacji będą zawsze posiadaczki twarzy owalnej, które to cieszą się swobodą przy wyborze biżuterii.

Suknia ślubna a dobranie biżuterii

Kształt twarzy będzie bardzo ważny, ale jeśli w grę wchodzi biżuteria na ślub to również bardzo ważne będzie jej dopasowanie pod kątem tego jaka będzie suknia. Wśród tych elementów najważniejszych, które trzeba brać pod uwagę będzie dekolt oraz kolor. Przy dekolcie w kształcie serca dobrze sprawdza się naszyjnik z wisiorkiem. Przy sukni, która ma gorsetowy top można stawiać na delikatny naszyjnik albo kolię. Naszyjnik z wisiorkiem pasuje również do dekoltów w kształcie litery V. Co do koloru to oczywiście do białej sukni wybieramy srebro, białe złoto, perły zaś do ecru biżuteria powinna byż złota.

biżuteria

Fryzura a kwestia biżuterii

Trzeba również pamiętać, że przy wyborze biżuterii musimy również brać pod uwagę to jak ułożone będą nasze włosy. Jeśli włosy są upięte u góry albo też związane w kok to można swobodnie wybrać zarówno długie zwisające kolczyki jak i też wkręty różnego rodzaju. Jeśli włosy będziemy mieli swobodnie rozpuszczone nie będzie sensu skupiać się na kolczykach, ponieważ wtedy wystarczą nam drobne wkręty. Należy pamiętać, że przy wyborze biżuterii do stylizacji ślubnej najważniejszą kwestią będzie zawsze umiar. Biżuteria powinna być wyłącznie dodatkiem, który jest w stanie podkreślać stylizację, nie będzie jej najważniejszym punktem.