Porady

Zagubiony gentleman u jubilera

Wybieranie biżuterii na prezent dla kobiety nie jest wcale prostym zadaniem, wie o tym każdy mężczyzna, który taką biżuterię wybierał. Paradoksalnie, najłatwiej jest z pierścionkiem zaręczynowym, ponieważ w jego przypadku mamy dość sztywne ramy. Kiedy pojawia się inna okazja, chociażby urodziny, okazuje się, że nie tylko możemy wybierać wśród masy różnych pierścionków, ale nie tylko pierścionki są dla nas dostępną opcją. Jest jeszcze masa innych rzeczy.

Moda

W przypadku elementów stroju kobiety, a biżuteria to jak najbardziej taki element, trudno jest opierać się o jakieś klasyczne rozwiązania, ponieważ rządzi tu moda, a moda to nieustanny wyścig zbrojeń pomiędzy kobietami. Mimo wszystko, inspiracje starszymi trendami to jak najbardziej dobry pomysł. Przynajmniej na początek.

Styl retro

Na sam początek warto zaznaczyć, że tradycyjnie biżuterię wręcz się tylko kobietom bliskim i warto się pilnować tego przykazania dobrego wychowania. Mówimy tutaj o podarku zobowiązującym i jeśli wręczymy go komuś, kto nie zalicza się do naszej rodziny czy grona bliskich przyjaciół, możemy się spodziewać, że biżuteria zostanie nam zwrócona.

Druga kwestia to podstawowe przykazanie eleganckiej kobiety, czyli poszukiwanie harmonii. Biżuterię określa się mianem dodatku nie bez powodu. Nie powinna ona być zbyt napastliwa. Zdecydowanie lepsze rezultaty osiąga się delikatnymi uzupełnieniami i dopełnieniami. Biżuteria nie może być pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę kontakcie z kobietą. Jakość i materiał są ważniejsze od wielkości.

Na pewno trzeba unikać kupowania biżuterii niskiej jakości. Zamiast taniego pierścionka lepsze będą kwiaty. Złym wyborem będzie też stawianie na przepych zabarwiony minionymi epokami. Zazwyczaj bardzo nietrafnym zakupem jest coś, co w swojej szkatułce może mieć matka obdarowywanej kobiety, ponieważ kojarzy się to nie najlepiej z modą passe.

współczesny jubiler

Współczesny jubiler

W salonach jubilerskich znajdziemy dzisiaj praktycznie wszystko, co się nam może wymarzyć. Bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki… Wszystko. Co z tego wybrać? Zawsze trzeba myśleć o obdarowywanej kobiecie. Niektóre panie lubią jeden rodzaj biżuterii, inne inny rodzaj.

Pierścionek zaręczynowy

Panowie na pewno nie unikną zakupu pierścionka zaręczynowego. Kiedyś było tak, że pierścionek z dużym kamieniem kupowało się narzeczonej, a pierścionek z małymi kamykami siostrze. Dzisiaj nie ma to już takiego znaczenia i ogólnie w cenie są zazwyczaj pierścionki bardziej dyskretne, czyli z mniejszymi kamykami.