Najpiękniejsze kamienie

Nowoczesna biżuteria z rubinem – dla koneserów

Rubin to jeden z najdroższych kamieni jakie są stosowane w jubilerstwie, który będzie zachwycał swoimi walorami estetycznymi. Jest proponowany w wielu różnych odsłonach kolorystycznych. Pojawia się w tonacji krwistej czerwienie aż do fioletu. Biżuteria z rubinu to idealna oprawa do wieczorowych stylizacji, ale niekiedy będzie można ją zestawić także z biżuterią noszoną na co dzień. Warto podkreślić, że rubin sam jest dość ciężki, dlatego kamienie jakie będą wykorzystywane nie powinny być zbyt duże, szczególnie jeśli chcemy się decydować na causalowy strój.

Jaką biżuterię powinno się dobrać do wieczorowej kreacji

U jubilera znajdziemy wiele ciekawych propozycji, jeśli chodzi o naszyjniki, bransoletki, pierścionki, które będą sprawdzać się przy wieczorowych kreacjach. Niektóre będą wyglądać praktycznie jak królewskie, obok nich trudno będzie przejść obojętnie. Przykładem może być tutaj pierścionek pozłacany ze srebra. Żółty kolor idealnie komponuje się z tonacją kamienia i w ten sposób podkreśla się także dekoracyjny charakter. Sam pierścionek jest szeroki i dzięki temu będzie dobrze zdobił kobiecą dłoń. Nie jest to oczywiście propozycja do stylizacji codziennych, ale będzie dobra jako oprawa stroju na przyjęcie. Pierścionek z rubinami będzie bogato zdobiony, tak, że nie będzie już trzeba do tego dopierać innych elementów. Panie, które szukają wyjątkowych naszyjników koniecznie powinny zwracać uwagę na propozycje na bazie rubinów, diamentów czy białego oraz żółtego złota. W roli głównej występują kamienie ciemne, które sprawiają, że mamy wytworny charakter.

biżuteria z rubinem

Rubin w odcieniu fioletu

Niektóre produkty biżuteryjne z wykorzystywaniem rubinu sprawdzają się na co dzień, szczególnie gdy będą się mogły wyróżnić minimalistyczną stylistyką. Wyborem dobrym będą między innymi pierścionki z małymi rubinowymi oczkami. Z pewnością to elegancka propozycja o charakterze uniwersalnym, ponieważ można ją nosić w różnej stylizacji. Warto także pomyśleć o kolczykach, gdzie będą się pojawiać czerwono – fioletowe kamienie, które grają pierwsze skrzypce. Biżuteria z rubinem i brylantem o podłużnym kształcie to ciekawa propozycja. Trzeba podkreślić, że srebro z rubinem pasuje praktycznie do każdej urody kobiecej zarówno blondynki jak i brunetki powinny docenić charakter takiej biżuterii.

Wyjątkowy element w salonach jubilerskich

Rubin w przemyśle jubilerskim będzie wykorzystywany dość często, ponieważ można stworzyć z niego ciekawą biżuterię. Niekiedy wyroby są utrzymywane w stylistyce królewskiej, gdzie właśnie ten czerwony kolor będzie dobrze się sprawdzał. Znajdziemy jednak także skromniejsze propozycje, które będą pasować wtedy do stylizacji codziennej.