Prezent

Komunia córki – jaką biżuterię kupić jako prezent?

Biżuteria wręczona córce z okazji Komunii Świętej jest prezentem, który będzie stanowił pamiątkę na lata. Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi wzorami dokładnie i rozważyć kwestię koloru kamieni czy kruszcu. Podstawowe pytanie powinno brzmieć – czy obdarowana dziewczynka ma korzystać z biżuterii na co dzień, czy raczej powinna ona stanowić pamiątkę przechowywaną w szufladzie na specjalne okazje?

Na co się zdecydować?

Najczęściej ofiarowywaną z okazji Komunii Świętej biżuterią jest tak, która nawiązuje do motywów religijnych. Niesłabnącą popularnością cieszą się krzyżyki, medaliki i wszelkie podkreślające charakter uroczystości wzory. Złoto to kosztowny, elegancji kruszec o wysokiej wartości rynkowej, dlatego uchodzi za świetny prezent. Można jednak postawić także na srebro, szczególnie to połączone z pięknymi, szlachetnymi kamieniami.

biżuteria dla dziecka

Złote i srebrne pierścionki oraz kolczyki

Pierścionek należy do stosunkowo najrzadziej wybieranych z okazji Komunii elementów biżuterii. Powód jest bardzo prosty – dziewczynka w tym wieku ciągle rośnie, więc wybrana biżuteria może nie pasować po kilku latach. Dobrym pomysłem wydaje się kupienie złotego, kosztownego pierścionka, który dziewczynka miałaby nosić za kilka lat. Wciąż jednak pozostaje problem przewidywania, jaki rozmiar będą miały jej palce za pięć czy dziesięć lat. Co więcej, gust obdarowanej może się jeszcze wielokrotnie zmienić. Najprostszy, złoty pierścionek z jednym kamykiem kosztuje nieco więcej, niż 100 złotych. Im bardziej skomplikowany wzór, tym droższy.

Całkiem dobrą alternatywę pierścionka może za to stanowić para pięknych kolczyków. Warto postawić na małe, złote wkrętki, kulki lub kółka. To bardzo klasyczne wzory, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że przypadną dziewczynce do gustu i nie znudzą się zbyt szybko. Para kolczyków na Pierwszą Komunię kosztuje około 120 – 130 złotych. W przypadku srebra, cena będzie zapewne wynosiła minimum 40 – 50 złotych.

Złote i srebrne łańcuszki i medaliki

Najbardziej klasycznym pomysłem na biżuterię komunijną są niezmiennie łańcuszki i medaliki z motywami religijnymi, które świetnie trafiają w charakter uroczystości. To zwykle krzyżyki, wizerunki świętych lub Matki Boskiej. Elegancko zapakowany zestaw prezentuje się bardzo ładnie. Cena, jak zwykle, zależy od kruszcu i stopnia skomplikowania. Trzeba się jednak przygotować na wydatek rzędu przynajmniej 140 złotych. W przedziale 200 – 300 złotych można wybrać spośród bardzo wielu wzorów, tańsze, srebrne wersje kosztują poniżej stu złotych.