Najpiękniejsze kamienie

Czym tak naprawdę różni się pierścionek z moissantem a brylantem?

Zaręczyny, urodziny czy rocznica ślubu – to zawsze takie momenty, w których chcemy nadać im wyjątkową rangę. Z pewnością zostaną na zawsze zapamiętane, gdy podarujemy ukochanej osobie wyjątkowy pierścionek.

Czym różnić się będzie moissanit od brylantu?

O ile brylant to kamień szlachenty, o tyle moissanit, który jest węglikiem krzemu będzie kamieniem syntetycznym. Geneza związana jest z francuskim chemikiem Henri Moissan, który odkrył ten kamień w 1898 roku. Ten kamień charakteryzuje się wyjątkowym blaskiem i przypomina diament, ale jest to wyłącznie imitacja. Cechuje się on świetną wytrzymałością, twardością a także wyjątkową odpornością na zarysowanie czy odpryski. W odróżnieniu od cyrkonii nie będzie tracił blasku ani połysku.

Brylant to oszlifowany diament. Ten pierścionek, w którym brylant się pojawia będzie pod kątem estetyki rzeczywiście wyjątkowy. Wiele zależy jednak od próby złota, przyznanych kryteriów oceny 4C, w ramach których będzie się określać czystość, masę szlif oraz barwę. Zarówno, gdy chodzi o pierścionki z moissanitem jak i też złoty pierścionek z brylantem będzie można go przekazywać w podarku na różne uroczystości.

Ze względu na zastosowany kamień te pierścionki będą się różnić przede wszystkim ceną, co nie będzie oznaczać, że pierścionek z moissanitem to gorsza jakość. Mistrzowie sztuki jubilerskiej również z takim kamieniem będą się prezentować rzeczywiście wyjątkowo.

Wynikać to będzie z możliwości i właściwości jakie ma ten kamień. Jego blask będzie można rzeczywiście porównać z migotliwością diamentów. Dostajemy także finezyjne kształty, różne rozmiary. Niektórzy uważają, że jest to tak samo jak diament kamień, który ma nieśmiertelny blask.

pierścionek z brylantem

Wyjątkowa pamiątka

Jeśli ktoś chce wybrać taki pierścionek, który będzie pozostawiał doskonałe wrażenie możecie zdecydować się na sklep, który będzie wykonywał pierścionki na zamówienie. Jeśli zastanawiacie się czy warto to przede wszystkim za tym przemawiać będzie fakt, że takie pierścionki są rzeczywiście w 100% unikatowe, dedykowane będą wyłącznie oczekiwaniom jakie ma dana osoba. Co więcej kamień pierścionka będzie wyższej klasy niż takie oferowane w firmach jubilerskich.

W nawiązaniu do stawianego pytania warto powiedzieć, że złoty pierścionek z brylantem jak i pierścionek z moissanitem to bardzo dobry wybór. Bardzo różnią się one pod kątem ceny, każdy jednak ma swój wyjątkowy urok, a decyzja ostatecznie będzie uzależniona od kupującego. Tak samo moissanit jak i brylant pięknie się będzie prezentował, jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie będzie tracił blasku. Obdarowana osoba powinna być z niego zadowolona.